Limited Time Sale$124.80 cheaper than the new price!!
| Management number | 209126954 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $83.20 | Model Number | 209126954 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
【Processor】 AMD Processor 【Graphics】 AMD Graphics 【OS】 Windows 11 Home 64-bit 【Memory】 4GB DDR5 SDRAM 【Hard Drive】 1.1TB Storage (128GB SSD + 1TB OneDrive) 【 Display 】 14-inch diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, BrightView, 220 nits, 45% NTSC 【Wireless】 WiFi 802.11 + Bluetooth 5.4 【Audio】 High Definition (HD) Audio, Stereo speakers 【Keyboard】 US English, NonBacklit Full Size Keyboard 【Webcam】 HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones 【Ports】 1 x USB 2.0 1 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB-C 3.2 Gen 1 DisplayPort 1.2 1 x AC smart pin 1 x HDMI 1.4b 1 x Headphone / Mic Combo Jack 1 x Multi-Format SD Media Card Reader 【Battery】 Up to 11.5 Hours 【Color】Moonlight Blue 【Dimensions】 12.76 x 8.86 x 0.71 【Weight】 3.24 lbs 【Bundle】 1 x 1 Year Office 365 Subsciption
| UPC | 194850649257 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Moonlight Blue |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | UltraBook |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Clamshell |
| Screen Size | 14 Inches |
| Battery Life | 11 Hours |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | UltraBook |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | AC smart pin, 1 Year Office 365 Subscription |
| HardDrive Size | 1.1 TB |
| Number of Ports | 8 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | Intel CPU |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Celeron |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories with USB, HDMI, or wireless connectivity |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| CPU Model Generation | 11th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Full Size, NonBacklit, US English |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac, 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 3.6 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Specific Uses For Product | Student |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.7"L x 8.8"W x 0.7"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Memory Card Slot, Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form