Limited Time Sale$1,235.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209116425 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $823.60 | Model Number | 209116425 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP 17.3" HD+ Touchscreen Laptop
| UPC | 196188788547 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Blue |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Item Weight | 6 Pounds |
| Screen Size | 17.3 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Model Number | HP |
| HardDrive Size | 4 TB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 12 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| CPU Model Number | Intel Ultra 7 255U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Others |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Display Resolution Maximum | 1600x900 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 20"L x 13"W x 3"Th |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form