Limited Time Sale$726.08 cheaper than the new price!!
| Management number | 208621586 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $484.06 | Model Number | 208621586 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP ELITE DESKTOPS Take your productivity up a notch. Reliable, secure, and manageable HP Elite Desktops are engineered for high performance and designed to impress.ELITE DESKTOPS Experience top-notch productivity, plus industry-leading reliability, security, and manageability in a broad range of form factors.
| RAM | 16 GB DDR5 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Jack Black, Black |
| Series | EliteDesk 8 G1i |
| Processor | 5 GHz intel_core_ultra_5 |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Item Weight | 3.13 pounds |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows, Windows 11 Pro |
| Item model number | BQ4B5UT#ABA |
| Product Dimensions | 19.5 x 9.8 x 5 inches |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 1 |
| Item Dimensions LxWxH | 19.5 x 9.8 x 5 inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form