Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 208623283 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $36.00 | Model Number | 208623283 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| RAM | 16 LPDDR5 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Gray |
| Series | HP Envy |
| Processor | 4.8 GHz core_i7 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Item Weight | 4.23 pounds |
| Memory Speed | 6400 MHz |
| Power Source | Battery Powered |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 5.8 GHz Radio Frequency |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 11 |
| Flash Memory Size | 1 TB |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Product Dimensions | 14.04 x 9.68 x 0.72 inches |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Graphics Coprocessor | INTEL |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 1 |
| Item Dimensions LxWxH | 14.04 x 9.68 x 0.72 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1200 |
| Standing screen display size | 16 Inches |
| Average Battery Life in hours | 13 Hours |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form