Limited Time Sale$401.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209078153 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $268.00 | Model Number | 209078153 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Intel Celeron N4500 Graphics: Intel UHD Graphics (Integrated) Operating system: Windows 11 Pro 64-bit Memory: Up to 16GB RAM Hard Drive: Up to 2TB SSD M.2 PCIe NVMe Display: 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), LED, micro-edge, anti-glare, 220 nits, 45% NTSC Connectivity: Wi-Fi 6 (802.11ax) and Bluetooth 5.3 Audio: 2 Integrated Stereo Speakers Keyboard: Full-size Keyboard with Numeric Keypad, US English Built-in HD Webcam: Integrated HD Webcam Ports: 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C; 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1 x HDMI 1.4b; 1 x SD Card Reader; 1 x Headphone/Microphone Combo Jack; 1 x AC Power Port; 1 x Ethernet RJ-45 Color: Silver Dimensions L x W x H (inches): 14.1 x 9.5 x 0.8 Weight: 3.8 lbs
| UPC | 194850785153 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Model Year | 2026 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | HP Laptop |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 8 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| CPU Model Number | N4500 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Celeron |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.1"L x 9.5"W x 0.8"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Memory Card Slot, Numeric Keypad, Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form